"Wakacje -  sport, zdrowie,  bezpieczeństwo" - to temat spotkania, które odbyło się 28 czerwca w ogrodzie przedszkolnym. Na dzieci czekali już zaproszeni goście: członkowie nałęczowskiego Bankowego Towarzystwa Rowerowego. Byli to absolwenci naszego przedszkola, obecnie uczniowie  gimnazjum i liceum - Jakub Lipnicki, Jędrzej Lipnicki i Przemysław Pietrzniak.  Wręczali oni dzieciom dyplomy uczestnictwa w konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje", zorganizowanym w przedszkolu.  Zachęcali do rowerowych wycieczek z rodzicami. Opowiadali jak trenują, zaprezentowali rowery i strój sportowy, przypominając dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy. W spotkaniu uczestniczyła również trenerka - Joanna Paprocka, która zaprezentowała dzieciom bramki, ufundowane przez rodziców.  Pieniądze na zakup sprzętu sportowego przekazano z funduszy Rady Rodziców i ze sprzedaży kartek pocztowych.

Było to wspaniałe podsumowanie wszystkich przedszkolnych imprez sportowych w tym roku szkolnym.

Bezpieczne wakacje

Regulamin konkursu międzygrupowego

"BEZPIECZNE WAKACJE"

Uczestnicy:

- konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat

Organizator: Anna Wziątek

Cele:

- propagowanie przepisów ruchu drogowego, kształtowanie świadomości dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania ze środków transportu

- popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa

-promowanie bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w różnych środowiskach przyrodniczych (nad wodą, w lesie, na wsi)

-rozwijanie kreatywności i zdolności dzieci

- inspirowanie dzieci  do podejmowania działań twórczych

Wymagania konkursowe:

1.Konkurs przeznaczony dla dzieci 3-6 letnich

2.Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.

3.Prace będą oceniane pod względem pomysłowości, orginalności oraz estetyki wykonania.

4.Prace powinny być podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, wiek, grupa,imię i nazwisko opiekuna)

5.Format pracy A4.

Termin składania prac upływa

16.06.2013

Kryteria oceniania:

- wszystkie prace będzie oceniać powołana przez organizatora konkursu komisja składająca się z osób na co dzień zajmująca się działalnością plastyczną

- komisja będzie oceniać zgodność z tytułem, pomysłowość, samodzielność, formę plastyczną

- prace będzie można oglądać w przedszkolu im. A.Żeromskiego w Nałęczowie

Nagrody:

Dla najlepszych uczestników przewidziane są dyplomy oraz nagrody. Dla opiekunów podziękowania.