" NOWINKI Z PRZEDSZKOLA ADAMA ŻEROMSKIEGO W NAŁĘCZOWIE"

"IMIENINY PATRONA PRZEDSZKOLA ADAMA ŻEROMSKIEGO"

Dnia 22 grudnia br. miała miejsce w naszej placówce szczególna uroczystość a mianowicie Imieniny Patrona Przedszkola Adama Żeromskiego.

W tym wyjątkowym, tuż, tuż przed świętami Bożego Narodzenia dniu, dzieci zaprezentowały przepiękne, nastrojowe utwory o tematyce świątecznej, rodzinnej. Uroczystość otworzył kolędą "Wśród nocnej ciszy" Staś Musiatowicz

Przybyli zaproszeni goście: Pan dyrektor Ryszard Pasikowski i Lidia Kwietniewska Nazimek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, który sprawuje nad przedszkolem patronat wspierający, Pan Artur Rumiński zastępca Burmistrza Nałęczowa, Pani Maria Mironowicz Panek kustosz Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie oraz Rodzice.

Dzieci otrzymały w prezencie od gości z Lublina zestaw znaków drogowych, które wykorzystamy do praktycznej nauki zasad bezpieczeństwa oraz słodycze od Pana Burmistrza.

Podczas świętowania Imienin nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w przedszkolnym konkursie plastycznym, pt. "Portret Adama Żeromskiego".

Konkurs przygotowały nauczycielki Panie Joanna Rodzik i Anna Wziątek.

Wszyscy uczestnicy świętowania imienin Adama, jak zwyczaj i tradycja świąteczna polska każe składali sobie życzenia, był pachnący piernik, gałązki świerka, mandarynki oraz cudowny koncert filharmoniczny.

Były to naprawdę nie zapomnianie chwile wspólnie spędzone z Dziećmi, Rodzicami, Gośćmi – Przyjaciółmi Przedszkola oraz Nauczycielami i Pracownikami Przedszkola. Jest to dobry wprowadzający w świąteczny czas zwyczaj uczczenia wspólnym kolędowaniem, Imienin Patrona Przedszkola Adama Żeromskiego, Przedszkola, które szczyci się 110 letnią historią swojej działalności a my nauczyciele inicjując takie uroczyctości wplatamy się w naturalnie w przesłanie Cypriana Kamila Norwida, który mówił, iż przeszłość to jest dziś - tylko cokolwiek dalej.

Dziękuję za oprawę fotograficzną uroczystości Pani Joannie Miazek.

Jolanta Madejska – dyrektor Przedszkola Adama Żeromskiego w Nałęczowie