Godło logo_przedszkola_2_

 

 

O nas
Archiwum
PRZEDSZKOLE PAMIĘTA

      W ostatnim dniach października we wszystkich grupach w naszym przedszkolu realizowana była tematyka „Dawno temu w Nałęczowie”. Podczas zajęć, spacerów i wycieczek dzieci miały możliwość poznać bliżej historię naszego przedszkola,  dawnych mieszkańców Nałęczowa i miejsca z nimi związane.

      W przedszkolu odbyło się spotkanie z  Panią Marią Mironowicz Panek - byłą kustosz Muzeum Stefana Żeromskiego, podczas którego dzieci bliżej poznały postać patrona naszego przedszkola Adama Żeromskiego i jego rodzinę oraz historię powstania nałęczowskiej Ochronki.

      Dzieci z grup IV i V wybrały się do Ochrony, gdzie obecnie mieści się Muzeum Bolesława Prusa. Przedszkolaki obejrzały budynek dawnego przedszkola i przedszkolny ogród oraz zwiedziły Muzeum, w którym zgromadzone są materiały i pamiątki związane z Bolesławem Prusem.

     Najstarsze przedszkolaki (grupa IV, V i VI) wybrały się także na wycieczkę do Chaty Stefana Żeromskiego oraz zapaliły znicze i złożyły kwiaty przy Mauzoleum Adama Żeromskiego.

      Grupa V zapaliła też znicze przy kamiennym głazie w Parku Zdrojowym upamiętniającym pobyty Karola Wojtyły w Nałęczowie.

      Grupa IV uczestniczyła w zajęciach na temat Ewy Szelburg - Zarembiny dawnej mieszkanki Nałęczowa w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Nałęczowie.

      W każdej grupie zostało zorganizowane wyjście na Cmentarz Parafialny w Nałęczowie, gdzie dzieci odwiedziły groby Oktawii Żeromskiej - mamy Adama Żeromskiego i Ewy Szelburg- Zarembiny oraz mogiły sybiraków, powstańców i żołnierzy walczących o wolność naszego kraju.   

      Dzieci wykonały też prace plastyczne, m.in. portrety rodziny Żeromskich, Mauzoleum Adama Żeromskiego, Chata Stefana Żeromskiego, Ochrona. Najciekawsze prace zostaną wybrane przez nauczycielki na konkurs plastyczny.

      Wszystkie podjęte w przedszkolu działania to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu.

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )