GRUPA IV

Do grupy czwartej uczęszczają dzieci cztero- i pięcioletnie, jedenaście dziewczynek i czternastu chłopców. Dziewiętnaścioro dzieci chodzi do przedszkola kolejny rok, pozostałe dzieci przyszły do nas we wrześniu. Pierwszy miesiąc to czas na integrację grupy, poznawanie i przypominanie zasad, wizyty u starszych i młodszych kolegów, poznawanie otoczenia przedszkola. Zaplanowane są już pierwsze uroczystości i wycieczki; np. do Muzeum S. Żeromskiego i udział w uroczystości z okazji urodzin Adama Żeromskiego, spotkanie z Policjantem, Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka.

W tym roku szkolnym pięciolatki będą przygotowywały się do podjęcia nauki szkolnej, czterolatki będą zdobywały wiedzę i umiejętności odpowiednio do ich potrzeb i możliwości rozwojowych. Wiele z tych umiejętności ma również wpływ na osiągnięcie przez dzieci dojrzałości szkolnej.

Tematy kompleksowe planowane na każdy miesiąc oraz zdjęcia z ważniejszych wydarzeń będą prezentowane na Stronie Naszej Grupy oraz w Fotogalerii Grupy IV. Zapraszam Rodziców do odwiedzania naszej strony.

wychowawczyni grupy -  Ewa Piech

Tematyka kompleksowa:

1. Witamy przedszkole.

2. Wspomnienia z wakacji.

3. Bezpieczna droga do przedszkola. Dzień Przedszkolaka.

4. Dary jesieni. Dzień Chłopaka.

1. Gdzie mieszkam? Poznajemy kolegów z Lublina.

2. Jesień w parku.

3. Dbamy o zdrowie.

4. Dawno temu w Nałęczowie.

1. Polska - nasza ojczyzna. Lubelszczyzna - nasz region.

2. Zmiany w przyrodzie.

3. Nasze ulubione zabawy. Zwyczaje Andrzejkowe.

1. Witamy Mikołaja.

2. Mój dom. Moja rodzina.

3. W oczekiwaniu na święta.

1. Witamy nowy rok.

2. Babcia i Dziadek w mojej rodzinie.

3. Zwierzęta zimą.

4. Karnawał - czas zabaw.

LUTY

1. Sporty zimowe.