Godło logo_przedszkola_2_

 

 

O nas
Archiwum

 

CIEKAWE WYDARZENIA W GRUPIE VI

Do naszej grupy uczęszczają dzieci pięcio- i sześcioletnie, piętnaście dziewczynek i dziesięciu chłopców. Większość z nich chodzi do przedszkola czwarty rok, kilkoro – drugi, a dwie dziewczynki dołączyły do zespołu w tym roku szkolnym. Wszystkie dzieci lub większość z nich podejmie w przyszłym roku naukę w szkole. Zgodnie z przepisami: obecne sześciolatki - obowiązkowo, obecne pięciolatki - zależnie od decyzji rodziców. W podjęciu decyzji pomoże z pewnością obserwowanie postępów dziecka, konsultacje z nauczycielkami, a w razie potrzeby - także z innymi specjalistami.

Tymczasem pięcio- i sześciolatki chętnie biorą udział w zajęciach i zabawach przygotowujących je do nauki czytania i pisania. Zdobywają też inne umiejętności niezbędne do podjęcia szkolnej edukacji. Dzieci również bardzo aktywnie uczestniczą we wszystkich wydarzeniach grupowych i przedszkolnych. Oto najważniejsze z nich:

 

Spotkanie z policjantami

W przedszkolu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z policjantami z Posterunku Policji w Nałęczowie, których wspólnie z kolegami z grupy V zaprosiliśmy do przedszkola. Głównym tematem spotkania było bezpieczne  uczestnictwo dzieci w ruchu drogowym. Poruszane były również inne zagadnienia. Dotyczyły one trudnych sytuacji, w których mogą znaleźć się przedszkolaki. Policjanci opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali dzieciom film edukacyjny, przeprowadzili test na znajomość przepisów ruchu drogowego. Dzieci miały okazję poznać strój służbowy policjanta i elementy wyposażenia. Obserwowały, w jaki sposób policjanci nawiązują łączność z Posterunkiem Policji. Usłyszały pozdrowienia przekazane drogą radiową. Dowiedziały się, że taka łączność jest potrzebna w czasie wielu akcji policyjnych. Na koniec ciekawego spotkania dzieci wręczyły gościom prezenty - obrazki wykonane przez przedstawicieli grupy i zaśpiewały piosenki o ruchu drogowym.

 .

Dzień Przedszkolaka

Święto Przedszkolaka obchodziliśmy przez dwa dni. Najpierw dzieci wzięły udział w spotkaniu z piłkarkami: panią Joanną Paprocką – trenerem z Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie i panią Anną Jędrzejewską – trenerem LKS Cisy Nałęczów. Gry i zabawy ruchowe odbywały się w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci wspólnie z kolegami i koleżankami z grupy III rozpoczęły ćwiczenia rozgrzewką wokół placu. Następnie odbywały się konkurencje sprawnościowe, polegające na zdobywaniu punktów według określonych zasad. Boisko do gry w piłkę podzielono na cztery pola, a dzieci na tyle samo drużyn. Każda z nich miała swoją nazwę: „Barcelona”, „Piłkarze”, „Polska’ „Misiaki’. Wszystkie drużyny miały za zadanie „wyrzucić” ze swojego pola piłki. Wykonywały zadania: np. „rzut zza głowy”, „kopnięcie kolanem”, „przerzut głową”. Wygrywał zespół, na którego polu zostało najmniej piłek – „diamentów”. Dzieci były bardzo aktywne, a wykonywanie zadań sprawiało im wiele radości.

W przedszkolu dzieci spotkały się z panem rytmikiem, który prowadził zajęcia muzyczno-ruchowe. Poznały instrument muzyczny – bęben, który nazywał się „jembe”. Każde dziecko mogło na nim pograć. Dzieci  śpiewały piosenki i słuchały brzmienia innego instrumentu - gitary .

Pod koniec dnia dzieci częstowały się cukierkami przyniesionymi przez panią dyrektor przedszkola i dostały kolorowe balony.

Następny dzień obchodów Święta Przedszkolaka to wycieczka do Krainy Zabaw w Puławach. Razem z dziećmi z grupy III pojechaliśmy tam autokarem. Dzieci chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji. Dużo radości sprawiało im ćwiczenie sprawności: wspinania się, pokonywania przeszkód, rzutu do celu, zjeżdżania. Wspólna, radosna zabawa była okazją do integracji dzieci z różnych grup i rozwijania ich pomysłowości. Sprzyjało temu kolorowe otoczenie i miła atmosfera, stworzona przez właścicieli i pracowników Krainy Zabaw. Dzieci miały też okazję wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa podczas zabaw ruchowych i przejazdu autokarem. Wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.

 

Spotkanie z pielęgniarką

W ramach realizacji tematyki dotyczącej profilaktyki zdrowia, gościliśmy w grupie pielęgniarkę - panią Iwonę Michałek. Opowiadała ona dzieciom o swojej pracy w szpitalu oraz o tym, jak należy dbać o zdrowie, szczególnie w okresie jesiennym. Dzieci dzieliły się swoimi wiadomościami na ten temat. Tradycyjnie, na pamiątkę spotkania, podarowały naszemu gościowi obrazek.

 

Wycieczka do Ochronki

i spotkanie z nauczycielką pracującą w dawnym, nałęczowskim przedszkolu

oraz z Burmistrzem Nałęczowa

W październiku w przedszkolu realizowana była tematyka zajęć „Przedszkole dawniej i dziś”. Dzieci zwiedzały budynek Ochronki, dawnej siedziby przedszkola. Obejrzały wystawę poświęconą architektowi Ochronki, którym był Jan Koszczyc-Witkiewicz. Poznały historię powstania tego obiektu, w którym do roku 2001 mieściło się nałęczowskie przedszkole. Przypomniały sobie wiadomości o rodzinie Żeromskich - fundatorach Ochronki. Z zaciekawieniem słuchały wspomnień nauczycielki, która dawniej pracowała w tym przedszkolu.

Po kilku dniach w naszym przedszkolu odbyły się spotkania z emerytowanymi nauczycielkami przedszkola. W naszej grupie gościła Pani Zofia Woś, która mówiła o swojej pracy w Ochronce i odpowiadała na pytania dzieci. Poczęstowała dzieci cukierkami, a dzieci dziękując za spotkanie wręczyły przygotowane laurki, wyrecytowały wiersz o historii powstania przedszkola i zaśpiewały piosenkę „Przedszkole w Nałęczowie”. W tym dniu odwiedził nas także pan Andrzej Ćwiek - burmistrz Nałęczowa, który spotkał się z młodszymi i starszymi przedszkolakami i ich nauczycielkami. Na pamiątkę spotkania Burmistrz otrzymał obrazek przedstawiający Ochronkę.

 

Wycieczka do Chaty Żeromskiego i na Cmentarz Parafialny.

Tak jak w ubiegłym roku, przed Świętem Zmarłych, dzieci brały udział w wycieczce do Mauzoleum Adama Żeromskiego - patrona naszego przedszkola i Muzeum Stefana Żeromskiego. Kustosz muzeum przypomniał dzieciom wiadomości o Adamie Żeromskim i jego rodzicach - Oktawii i Stefanie Żeromskich. Przekazaliśmy znicze i kwiaty kustoszowi, aby złożył je na grobie Adama, ponieważ Mauzoleum Adama Żeromskiego jest obecnie w remoncie.

Pamiętając o zmarłych dawnych mieszkańcach Nałęczowa, dzieci odwiedziły na cmentarzu groby Oktawii Żeromskiej i Ewy Szelburg -Zarembiny, pisarki utworów dla dzieci.

 

 

Święto Pluszowego Misia

23 listopada, tak jak wiele innych dzieci na świecie, obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia w przedszkolu najważniejsze były właśnie misie, ulubione zabawki dzieci. Z pewnością było ich więcej niż przedszkolaków, bo niektóre dzieci przyniosły pełne torby swoich ulubieńców. Od rana dzieci wymyślały zabawy z udziałem pluszaków. Misie występowały w Teatrze i były widzami, jeździły samochodami, mieszkały w różnych domkach, uczyły się razem z dziećmi, tańczyły i brały udział w zajęciach. Rozpoczęły się one piosenką o misiu, który bardzo chciał chodzić do przedszkola. Następnie dzieci poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia. Potem wszyscy po kolei prezentowali swoje maskotki, nadawali im imiona (jeśli ich jeszcze nie miały), opowiadały jak lubią się nimi bawić. Okazało się, że większość misiów to ulubione zabawki od kilku lat, jak niektórzy mówili: "z dzieciństwa". Niektóre maskotki były już "bardzo przytulane i tarmoszone", trochę uszkodzone. Widać było jednak, że rodzice dzieci podejmowali próby ich ratowania. Pojawił się nawet misio, który kiedyś był zabawką taty jednej z dziewczynek. Niektóre dzieci podjęły decyzję, że schowają swojego misia, by po latach wspominać wspólne z nim zabawy. Później dzieci wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, które pokazywał im miś i bawiły się w zabawę "Złap misia". Rysowały drogę misia zgodnie z instrukcją np. "Dwa kroki w lewo, trzy kroki do przodu, cztery kroki w prawo, dwa kroki do tyłu". Wszystkie dzieci śledziły tę trasę i musiały zareagować, kiedy misio "uciekał z pokoju", czyli opuszczał oznakowane pole. Po tej zabawie dzieci słuchały wiersza "Naprawiamy misia". Obiecały, że będą dbać o swoich ulubieńców. Kiedy przyszedł czas na wyjście na dwór, misie wyruszyły razem z właścicielami do ogrodu. Była tam ukryta niespodzianka, którą dzieci musiały odnaleźć. Szybko odnalazły skrzynię, w której były ciasteczka z czekoladowymi misiami i kolorowe lizaki. Potem dzieci i pluszowe misie poszły na jesienny spacer.

 

 

Andrzejki

Zabawę Andrzejkową zorganizowaliśmy razem z rodzicami dzieci, którzy pomogli nam przygotować dekorację sali i słodki poczęstunek. Najpierw zapaliliśmy świece, aby wprowadzić odpowiedni nastrój. Dzieci przypomniały, skąd się wzięła tradycja wróżb andrzejkowych, bo poprzedniego dnia dowiedziały się tego na zajęciach. Na początku zabawy, aby wróżby się udały, dzieci wrzucały grosik do miski z wodą. Potem była wróżba "Jaki/Jaka jesteś?", "Kim będę?", "Lanie wosku". Później dzieci musiały pomyśleć życzenie, niektóre z nich wypowiedziały je na głos. Odszukały karteczkę ze swoim imieniem i przywiązały ją do gałązki forsycji. Jeśli na gałązce, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawią się kwiaty być może życzenie się spełni. Potem były tańce w kole i w parach, i pyszny poczęstunek, i jeszcze strzelające cukierki zabrane do domu. Po uśmiechniętych buziach dzieci widać było, że zabawa była bardzo udana.

 

 

Mikołajki

6 grudnia wszystkie przedszkolaki w wesołym nastroju wyruszyły po śniadaniu do nałęczowskiego kina, na film „Zakochany wilczek”. Sala kinowa była zarezerwowana dla przedszkolaków, nauczycielek i rodziców, którzy oferowali swoją pomoc w opiece nad dziećmi. Przedszkolaki wspólnie z bohaterami przeżywały ich przygody, śmiały się i wzruszały. Film mówił o różnicach między bohaterami, które nie przeszkodziły w takich uczuciach jak przyjaźń i miłość, i o tym, że warto pomagać innym.

Kiedy wróciliśmy do przedszkola, w holu usłyszeliśmy dźwięk dzwonków. Powitali nas goście - Mikołaje i ich pomocnicy (uczniowie gimnazjum i liceum plastycznego). W naszej grupie w rolę Mikołaja i Śnieżynek wcielili się uczniowie nałęczowskiego Liceum Sztuk Plastycznych, którzy przyszli z nauczycielką, panią Katarzyną Malik-Wójtowicz. Byli także obecni rodzice dzieci. Przedszkolaki rozmawiały, śpiewały piosenki, pytały: „Gdzie Mikołaj mieszka?, Czy dał już wszystkim dzieciom prezenty?”. Potem otrzymały upominki i wspólnie z gośćmi bawiły się przy muzyce. To radosne spotkanie było inspiracją do tworzenia przez dzieci pięknych prac plastycznych, które zaprezentowaliśmy w holu przedszkola.

 

 

 Wykład Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

Kolejnym ciekawym wydarzeniem, było uczestnictwo dzieci w wykładzie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. 12 grudnia wykład „Światło i życie” w Nałęczowskim Ośrodku Kultury wygłosił prof. Mariusz Gagoś. Mówił o naukowcach, którzy badali właściwości światła, wyjaśniał że światło jest falą, może się rozszczepiać na barwy, odbijać, załamywać. Dzieci dowiedziały się, że dzięki światłu naturalnemu lub sztucznemu widzimy. W naszym oku powstaje odwrócony „do góry nogami”obraz, a nasz mózg odwraca go do prawidłowej pozycji. Z zaciekawieniem słuchały, że światło jest falą poprzeczną, a dźwięk falą podłużną i rozchodzi się w powietrzu. Gdyby wokół nas nie było powietrza, nie słyszelibyśmy głosu rozmówcy. Prezentację wzbogaciły efekty laserowe i dźwiękowe, miecz świetlny z „Gwiezdnych Wojen”, soczewki, zwierciadła, a nawet zwykła butelka z płynem, dzięki której dzieci obserwowały odbijanie i załamywanie się światła. Na koniec wykładu dzieci zadawały pytania i otrzymały wpisy do indeksów potwierdzające udział w wykładzie.

Dzięki porozumieniu o współpracy, podpisanym przez Burmistrza Nałęczowa i Rektora UMCS, sześciolatki i uczniowie szkół podstawowych z Nałęczowa i gminy będą bezpłatnie uczestniczyć w wykładach Uniwersytetu Dziecięcego do wakacji.

 

 

Kolędowanie w Przedszkolu, w Szkole Podstawowej, w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

21 grudnia naszymi gośćmi w przedszkolu byli uczniowie Szkoły Muzycznej w Nałęczowie. Przygotowali oni dla przedszkolaków przedstawienie Jasełkowe z piękną oprawą muzyczną. Po występie uczniów wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a później częstowaliśmy się świątecznym piernikiem. Na zakończenie uroczystego spotkania pani Dyrektor przedszkola złożyła gościom, naszym dzieciom i pracownikom przedszkola świąteczne życzenia.

Miesiąc później to przedszkolaki występowały przed starszymi kolegami i koleżankami. 24 stycznia dzieci z grupy V i VI wzięły udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym w nałęczowskiej Szkole Podstawowej. Nasza grupa występowała jako pierwsza. Dzieci wyszły na scenę przebrane w stroje przygotowane przez rodziców i zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Otrzymały od organizatorów podziękowania i słodycze, a później oglądały występy przedszkolaków z grupy V i występy uczniów z klas IIII.

2 lutego dzieci wzięły udział w VI Gminnym Przeglądzie Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych. Zaśpiewały kolędę "Dziś z radością", której uczyły się na zajęciach z rytmiki. Na scenie NOK akompaniował im na gitarze  prowadzący zajęcia, pan Adam Witkowicz.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzieci z radością przygotowywały się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wykonały prace plastyczne „Jak spędzam czas z Babcią i Dziadkiem?” i przyniosły fotografie przedstawiające rodziców mamy i taty. Prace plastyczne i zdjęcia wykorzystaliśmy do dekoracji sali. Dzieci przygotowały również samodzielnie prezenty - rysunki przedstawiające Babcię i Dziadka. Oprawiliśmy je, by mogły być pamiątkowymi obrazkami z naszego spotkania. Przedszkolaki uczyły się wierszy i piosenek, a rodzice przygotowali dzieciom piękne stroje i pomagali w organizacji uroczystości.

30 stycznia Dyrektor przedszkola i nauczycielki powitały naszych gości. Dzieci zaprezentowały przedstawienie słowno - muzyczne „Cztery pory roku”, na gitarze akompaniował im pan rytmik. Występ został nagrodzony brawami. Później goście wspólnie z wnukami tańczyli „Kaczuchy” i „Makarenę”. Po tańcach zaprosiliśmy Babcie i Dziadków na poczęstunek, który przygotowali rodzice i wspólnie z dziećmi i nauczycielkami pełnili rolę gospodarzy podczas uroczystości. Dzieci wręczyły upominki, które wzbudziły uśmiech u obdarowanych gości. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uroczystości dzieci z wychowawczyniami otrzymały od gości podziękowania i pachnące wiosną żonkile. Mimo zimowego krajobrazu za oknem pasowały one doskonale do oprawy artystycznej spotkania.

 

Zabawa Karnawałowa

8 lutego bawiliśmy się wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami. W tym roku Zabawa Karnawałowa odbyła się w naszym przedszkolu. W przygotowaniu i udekorowaniu holu pomogli nam rodzice, prace plastyczne dzieci także ozdabiały ściany „Sali Balowej” i klatki schodowej. Do udziału w zabawie pani Dyrektor przedszkola zaprosiła uczennice klas piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej - absolwentki naszego przedszkola z panią pedagog, Joanną Chorębałą. Z nami bawiły się Marysia i Justynka. Dzieci przebrały się w przygotowane przez rodziców kostiumy w sali. Kiedy usłyszeliśmy muzykę, zeszliśmy po schodach na dół i tanecznym krokiem dołączyliśmy do kolegów i koleżanek z innych grup. Do zabawy zaprosili nas państwo Ewa i Grzegorz Serewa. Dzieci pamiętały pana Grzegorza, ponieważ w ubiegłym roku prowadził zajęcia z rytmiki w naszej grupie. Wszystkie przedszkolaki tworzyły korowód, tańczyły wg propozycji wodzireja, rozdzielały się na grupy i bawiły się z nauczycielkami i starszymi koleżankami ze szkoły, tańczyły w parach, brały udział w konkursach, śpiewały wiele piosenek wspólnie z prowadzącymi. Dodatkową atrakcją były kolorowe światła i dym. W przerwie dzieci mogły odpocząć w sali, zjeść przygotowany poczęstunek, napić się. Po zabawie wszystkie przedszkolaki oglądały przedstawienie „O smoku, który nie porywał dziewcząt”. Zostało ono przygotowane przez uczniów klas IV A i IV B ze Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego - pani Katarzyny Kowalskiej. Wśród aktorów byli także nasi absolwenci. Dzieciom podobało się przedstawienie, zrozumiały też jego przesłanie: „Trzeba kogoś poznać, by o nim coś powiedzieć. Trzeba być ostrożnym oceniając innych, by nikogo nie skrzywdzić”. Po przedstawieniu pani Dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim gościom, którzy sprawili, że ten dzień był pełen atrakcji dla naszych przedszkolaków.

 

Powitanie Wiosny

 21 marca witaliśmy Wiosnę - na razie kalendarzową, bo wokół był jeszcze zimowy krajobraz. Jednak humory wszystkim dopisywały od samego rana. Po śniadaniu, razem z innymi przedszkolakami, poszliśmy z Marzanną do ogrodu i spaliliśmy ją, żegnając w ten sposób zimę. Później z Wiosną (była nią Inga) wyruszyliśmy na spacer. Po powrocie, w naszej sali, odbył się Wiosenny Pokaz Mody. Najpierw wychowawczynie, a potem dzieci prezentowały swoje stroje. Wszyscy starali się poruszać w rytm muzyki, jak na prawdziwym pokazie mody. Chłopcy zatańczyli jeszcze taniec współczesny (breakdance), a dziewczynki taniec klasyczny ( balet „Jezioro Łabędzie”). Potem były zadania matematyczne o tematyce wiosennej - z elementami dodawania i odejmowania. Każde dziecko musiało wykazać się umiejętnością liczenia i znajomością cyfr. Jeżeli wskazały odpowiednią cyfrę – wynik działania, pod chmurką z cyfrą czekała nagroda. Panie także musiały rozwiązać zadania wymyślone przez dzieci. Później rysowaliśmy symbole wiosny i wykonaliśmy wspólny plakat „Wiosna 2013”.

 

Kiermasz Stroików Wielkanocnych

 27 marca, w naszej sali odbył się kiermasz stroików wykonanych przez dzieci. Dziękujemy Rodzicom za udział w kiermaszu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na upominki dla dzieci na zakończenie roku szkolnego.

 

Zabawy teatralne

 Dzieci często bawią się w Teatr. Korzystają chętnie z „Mini-teatrzyku”, pacynek i różnych rekwizytów. W kwietniu dodatkową atrakcją dla nich była możliwość wykorzystania kukiełek przyniesionych przez rodziców Ingi i kostiumów przedszkolnych. Przed wyjazdem do lubelskiego Teatru dzieci przypomniały sobie, jak wygląda teatr i jak należy się w nim zachowywać. Słuchały opowiadań i bajek, i próbowały je inscenizować według własnych pomysłów. Na podstawie fragmentów książki J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” powstało piękne przedstawienie. Dzieci wykazały się pomysłowością i wrażliwością, ponieważ temat przedstawienia dotyczył wspierania innych ludzi w trudnych sytuacjach życiowych.

 

W szkole

11 kwietnia dzieci wzięły udział w lekcji klasy I, w nałęczowskiej Szkole Podstawowej. Lekcję prowadziła pani Marta Wójcik. Przedszkolaki dowiedziały się, że papier powstaje z drewna, a sztukę składania papieru nazywa się origami. Obserwowały, jak uczniowie według instrukcji nauczycielki składają łódkę z papieru, korzystają z tablicy interaktywnej, jak pracują z podręcznikiem. Potem wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami bawiły się chustą animacyjną i papierowymi łódkami. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły uczniom pamiątkowy obrazek i słodycze. W czerwcu planujemy jeszcze wizytę dzieci w szkole (udział w lekcji i zwiedzanie szkoły).

 

Wyjazd do Lublina

 12 kwietnia, razem z grupą V, wyjechaliśmy na wycieczkę do Lublina. Z Placu Zamkowego przeszliśmy przez Stare Miasto, oglądając lubelskie zabytki. W Teatrze im. H. Ch. Andersena dzieci obejrzały spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio”. Po wyjściu z teatru spacerowaliśmy, podziwiając kamieniczki, Bramę Trynitarską (z kogucikiem), Bramę Grodzką i Zamek.

 

Występ w NOK

 17 kwietnia dzieci z naszej grupy wystąpiły na scenie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury z okazji Dnia Inwalidy i Osoby Niepełnosprawnej. Przedszkolaki zaśpiewały dwie piosenki, a później wręczyły uczestnikom imprezy kolorowe balony z kwiatami, przekazując „Trochę wiosny i nasze uśmiechy”. Otrzymały od organizatorów kuferek ze słodyczami i pisemne podziękowanie za występ.

 

Wykład Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

 24 kwietnia dzieci wzięły udział w kolejnym wykładzie, na którym mówiono o tajemnicach powietrza. Uczestnicy dowiedzieli się, jak zmienia się ciśnienie powietrza, dlaczego wtedy babcię boli głowa, jak zachowuje się ciepłe i zimne powietrze, dlaczego różnie unosi się dym z komina, jak działa poduszkowiec... Niektórzy mogli nawet na tym poduszkowcu jeździć. Na zakończenie wykładu dzieci otrzymały wpisy do indeksów.

 

W ogrodzie

 Z okazji Światowego Dnia Ziemi rozmawialiśmy o tym, jak każde dziecko i dorosły może dbać o naszą planetę. W ogrodzie przedszkolnym dzieci zasadziły drzewko zakupione przez Rodziców. Nazwały je „Drzewkiem Przyjaźni Grupy VI”. Rozmawialiśmy o tym, że drzewko będzie rosło razem z dziećmi, a kiedy będą uczniami i odwiedzą nasze przedszkole to będą wspominać, jak je wspólnie sadziliśmy.

 

 

   Zapraszamy do fotogalerii naszej grupy,

gdzie znajdują się zdjęcia z tych wydarzeń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )