Klub Malucha
KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

PRZEDSZKOLE IM. ADAMA ŻEROMSKIEGO,

ul. Ewy Szelburg Zarembiny 1, 24-150 Nałęczów,tel./fax. 81 50-14-027,             www.przedszkole.naleczow.nogard.pl,    email:adamzeromski.przedszkole@interia.pl

Kalendarz imprez i uroczystości w roku szkolnym 2017/2018

L.p.

Impreza, uroczystość

Odpowiedzialny

8.09.2017r

Urodziny Patrona Przedszkola Adama Żeromskiego. Uroczystość dla dzieci grup starszych: IV, V i VI przy Chacie Stefana Żeromskiego                   i Mauzoleum Adama.

Dyrektor,

Kierownik Muzeum,

20.09.2017r.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - UROCZYSTOŚĆ OGÓLNOPRZEDSZKOLNA

Dyrektor, Nauczyciele, Rada Rodziców.

13.10.2017r.

ŚWIĘTO EDUKACJI    NARODOWEJ

Dyrektor, Rada Rodziców, Nauczyciele,                                       imprezy  grupowe                                          „Dziecięca Rada Pedagogiczna”,                                     zabawy w grupach  polegające na wcielaniu się w rolę Dyrektora   i Nauczycieli.

drugie śniadanie: owoce, ciasto

Spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu artystów teatru Bajka.

Plan dnia Święta Edukacji około  10.00 zajęcia w grupach. Po jednej   osobie               z najstarszej grupy przychodzi do dyrektora wcielić się w  jego rolę Zaproszenie chętnych rodziców do wcielenia się rolę w   nauczycieli przedszkola. Pełnienie roli nauczyciela. Oprawa plastyczna w sali gr. V Ewa Jaremek, przygotowanie życzeń Anna Wziątek.

19. 10. 2017r

„MARCHEWKOWE     URODZINY”

Zdrowe soki warzywno-owocowe. Spotkanie                        z blogerką kulinarną.

Rodzice: Pani Magdalena Kucaba, Nauczyciele, Dyrektor -zabezpieczenie produktów do przygotowania soków.

30,31. 10.2017r.

Dzień Patrona - zaplanowanie tematyki w planie miesięcznym, spotkanie przy Mauzoleum Adama Żeromskiego dzieci 5 -  i 6 – letnich

Wycieczka do Ochrony

Nauczyciele grup III, IV, V, VI
Dyrektor,kierownik muzeum Stefana Żeromskiego Marta Kempisty

Bogumiła Wartacz kierownik Ochrony.

Oprawa plastyczna: kącik Patrona Adama i rodziny Żeromskich. Lewandowska Katarzyna z Ewą Piątek

24.11.2017r.

Święto Pluszowego Misia – zabawy grupowe, spotkanie z Panią prowadzącą Muzeum Torebek i Misiów

Nauczyciele - wychowawcy grup, Rodzice

Oprawa plastyczna szatnia, górny holl, s. gr.V kotara sceniczna: Piech Ewa, Anna Wziątek,

29.11.2017r

Andrzejki - zabawy grupowe

Nauczyciele - wychowawcy poszczególnych grup, Rytmik

6.12.2017r.          środa

Mikołajki

Dyrektor, Rodzice,  Nauczyciele, Absolwenci przedszkola - uczniowie gimnazjum oraz uczniowie Liceum Plastycznego                                 z Nałęczowa, Teatrzyk, spotkanie z Mikołajem                                                  w grupach.

20.12.2017r

IMIENINY ADAMA ŻEROMSKIEGO - PATRONA PRZEDSZKOLA

Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice,

Oprawa plastyczna: s. gr. V Ewa Jaremek, szatnia i górny holl Lewandowska K. Rodzik Joanna, Piech E.

16,17, 18.01. 2018r. środa, czwartek

ZMIANA TERMINU

Grupa I - 25.01

Grupa II -22.01

Grupa III-26.01

- 16.02

Grupa IV -24.01

Grupa V - 26.01

Grupa VI -22.01

DZIEŃ BABCI I DZIADKA uroczystości grupowe.

Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice,

24 stycznia 2018 r. Środa

ZMIANA TERMINU

23.01.2018 r.

wtorek

Zabawa karnawałowa - miejsce  zabawy przedszkole.

Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice

Dekoracja: K. Lewandowska, E. Piech, J. Rodzik, A. Wziątek ,  I. Dragan, E. Piątek, Rodzice.

29.01.2018r.

Ferie Zimowe - województwo lubelskie

20.03. 2018r. środa

Światowy Dzień Wody

Projekt edukacyjny realizowany w najstarszych grupach: IV, V, VI.

21.03.2018r. środa

Żegnamy zimę, witamy wiosnę - wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Nauczyciele, rytmik

21.04.2018r.

Światowy Dzień Ziemi, spotkanie z Leśniczym. Dbamy o czystość wokół nas.

Założenie hodowli „Pszczółki murarki” .

Dyrektor, Nauczyciele, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego Nałęczowa, Pani Leńczuk Barbara

11.05.2018r czwartek

Przegląd Piosenki i Małych Form Teatralnych ,,Razem bezpieczniej - w wierszu, piosence i nie tylko …”

Dyrektor, nauczyciele,     Rodzice, Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, WORD Lublin

maj - dokładna data zostanie ustalona wspólnie z biblioteką

"Faustynalia" - Pasowanie dzieci 6- letnich na czytelników biblioteki miejskiej.

Nauczyciele grup: V, VI . Ewa Jaremek, Katarzyna Lewandowska, Wioletta Rejmak, Dyrektor, Katarzyna Wójcik - Dyrektor Biblioteki

21 -25.05-  2018

Tydzień poświęcony Dzieciom                       i Rodzinie - imprezy grupowe

Nauczyciele, Rodzice