Uroczyste Otwarcie Wystawy Pokonkursowej "Pocztówka z Nałęczowa" odbyło się 16 maja w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Organizatorami konkursu było nasze przedszkole i biblioteka miejska, bardzo pomogli nam Dyrektor i Pracownicy NOK. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Rodziców i innych Przyjaciół Przedszkola. Autorami prac plastycznych były dzieci w wieku przedszkolnym z naszej gminy, a prace wyróżnione i nagrodzone zostały wydrukowane w formie pocztówek, przedstawiających nasze miasto. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola - Jolanta Madejska, witając dzieci, rodziców i zaproszonych gości i zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały "słowno-muzyczną pocztówkę z Nałęczowa". Najstarsze przedszkolaki, które od września idą do szkoły, wzięły udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika Biblioteki Miejskiej, a występ przedszkolaków, uroczystym polonezem, zakończyły czterolatki. Następnie pani Dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu oraz podziękowania dla sponsorów i współorganizatorów imprezy. Niespodzianką dla wszystkich uczestników był występ grup tanecznych z NOK. Po występach nastąpiło otwarcie wystawy. Ekspozycja prac plastycznych oraz poczęstunek odbywały się w pomieszczeniach biblioteki i domu kultury. Poczęstunek został przygotowany przez Rodziców i Sponsorów, a torty z wizerunkiem Ochronki - dawnej siedziby przedszkola ufundowali pracownicy i Dyrektor przedszkola.

zdjęcia: P. Barwiński