PROGRAMY REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy własnego zdrowia w sytuacjach gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Główne cele programu: wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy; zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach , gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

AKCJE ZEWNĘTRZNE PROWADZONE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana od 1993 roku przez Polskie Radio Lublin, kierowana przez Panią Ewę Dados.

Jest to zbiórka trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin.         W akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych, dlatego też osiągnęła ona dużą popularność.

Nasze przedszkole co roku uczestniczy w tej akcji, zbierając żywność i środki czystości, które przekazywane są do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nałęczowie.

Góra Grosza to wielka akcja zbierania monet organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom.

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Sprawozdanie z akcji charytatywnej "Góra grosza"

Zbiórka środków finansowych trwała od 26.11.2018 r. do 2.01.2019 r. W ramach akcji zebrano monety o nominale:

- 1 gr    na kwotę   31.09  zł

- 2 gr    na kwotę   40,82  zł

- 5 gr    na kwotę    83,10 zł

- 10 gr  na kwotę      9,10  zł

- 20 gr  na kwotę      9,20 zł

- 50 gr  na kwotę      6,50 zł

- 1 zł    na kwotę         3 zł

- 2 zł    na kwotę         2 zł

Zebrana kwota wyniosła : 184, 81 zł

WSPÓŁPRACUJEMY ...

Bank Spółdzielczy w Nałęczowie

Dzieci uczęszczające do przedszkola maja możliwość oszczędzania w SKO. Na prośbę rodziców, nauczyciel zakłada dziecku imienną książeczkę  cotygodniowych oszczędności. Pieniądze wpłacane są do wychowawczyń grup w każdy poniedziałkowy poranek. Następnie wychowawcy przekazują uzbierane kwoty do koordynatora SKO, który wpłaca fundusze do Banku Spółdzielczego w Nałęczowie. W każdej chwili (na prośbę rodzica) można wypłacić uzbieraną kwotę pieniędzy.

W ramach współpracy z bankiem dzieci biorą również udział w różnych konkursach plastycznych np." Projekt Kalendarzyka" na dany rok szkolny. Dla systematycznie oszczędzających przedszkolaków (pod koniec roku) czekają drobne niespodzianki, ufundowane przez Bank Spółdzielczy.

Zapraszam do oszczędzania,

Koordynator SKO Ewa Jaremek