Klub Malucha

PROGRAMY REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany                        w przedszkolach. W tym roku realizowana jest III edycja programu.

W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny a badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów          z największym procentem dzieci chorujących na tę chorobę!

Najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą. Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjne na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych w których bohaterowie programu „Pastusie”    i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”.

AKCJE ZEWNĘTRZNE PROWADZONE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana od 1993 roku przez Polskie Radio Lublin, kierowana przez Panią Ewę Dados.

Jest to zbiórka trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin.         W akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych, dlatego też osiągnęła ona dużą popularność.

Nasze przedszkole co roku uczestniczy w tej akcji, zbierając żywność i środki czystości, które przekazywane są do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nałęczowie.