Godło logo_przedszkola_2_
Menu główne
O nas
Klub Malucha
Archiwum
Grupy w roku 2013/2014


 

 

Witamy na stronie

Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie

 

nasz adres:

ul. E. Szelburg-Zarembiny 1

24 - 150 Nałęczów

tel./fax  (81) 5014027

email: adamzeromski.przedszkole@interia.pl

     

 

Nasze przedszkole mieści się w piętrowym budynku, w otoczeniu pięknej przyrody, w miejscu oddalonym od ruchliwych ulic. Blisko do lasu i pięknych nałęczowskich wąwozów, niedaleko do parku uzdrowiskowego, zabytkowych obiektów w naszym mieście i placówek kulturalno-oświatowych. Tuż obok znajduje się Szkoła Podstawowa, której uczniami są nasi absolwenci. W budynku przedszkola mieści się sześć dużych sal, wyposażonych odpowiednio do wieku dzieci.

Od pierwszego września 2012 roku funkcję dyrektora przedszkola pełni Jolanta Madejska.

Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie i odpowiednie kwalifikacje do pracy w przedszkolu, obecnie pracuje w nim sześciu nauczycieli dyplomowanych, jeden nauczyciel mianowany, trzech nauczycieli kontraktowych i jeden nauczyciel stażysta. Kadra pedagogiczna stale poszerza zakres swoich kompetencji.  Nauczyciele podejmują naukę na studiach podyplomowych, biorą udział w licznych szkoleniach i warsztatach. 

Przedszkole im. Adama Żeromskiego od dawna jest obecne w życiu kulturalnym Nałęczowa. Dzieci wraz z nauczycielami aktywnie uczestniczą w imprezach organizowanych na terenie naszego miasta, sami także podejmujemy różne działania, zapraszając do udziału w nich środowisko lokalne. Przedszkolaki od wielu lat osiągają sukcesy, biorąc udział w konkursach plastycznych o zakresie regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W archiwum przedszkolnym znajdują się liczne dyplomy przyznawane dzieciom oraz podziękowania dla nauczycieli od organizatorów konkursów, potwierdzające te osiągnięcia. Dotyczą one także sukcesów przedszkolaków w przeglądach i festiwalach piosenki i prezentacjach małych form teatralnych.

Przedszkole jest otwarte na wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz dzieci. W naszej placówce stale obecni są wolontariusze - uczniowie nałęczowskiego Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Sztuk Plastycznych, uczniowie Gimnazjum. Chętnie odwiedzają nas nasi absolwenci, najczęściej uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Społeczność przedszkolna także podejmuje działania na rzecz innych, aktywnie uczestnicząc w wielu akcjach charytatywnych. 

Rodzice przedszkolaków bardzo chętnie włączają się w życie przedszkola, a  grono naszych przyjaciół stale się powiększa. Są to przedstawiciele instytucji i placówek lokalnych oraz spoza Nałęczowa, a także osoby prywatne. W imieniu dyrektora przedszkola oraz nauczycieli składam serdeczne podziękowania za ciekawe inicjatywy, podejmowane działania i zapraszam do dalszej współpracy.

 

 

 

                                                                                                                           Ewa Piech - nauczyciel przedszkola                            

 

ZARZĄDZENIE BURMISTRZA - HARMONOGRAM REKRUTACJI 2018-2019

Sc36018021211290_0001.jpg Sc36018021211290_0002.jpg


Wytworzył:GMINA NAŁECZÓW2018-02-20
Udostępnił:Jolanta Madejska2018-02-20 13:38:53
Zmodyfikował:Jolanta Madejska2018-02-20 13:44:18
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )