logo_przedszkola_2_

Witamy na stronie

Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie

Nasze przedszkole mieści się w piętrowym budynku w otoczeniu pięknej przyrody, w miejscu oddalonym od ruchliwych ulic. Blisko do lasu i pięknych nałęczowskich wąwozów, niedaleko do parku uzdrowiskowego, zabytkowych obiektów w naszym mieście i placówek kulturalno-oświatowych. Tuż obok znajduje się Szkoła Podstawowa, której uczniami są nasi absolwenci. W budynku przedszkola mieści się sześć dużych sal, wyposażonych odpowiednio do wieku dzieci.

Od pierwszego września 2012 roku funkcję dyrektora przedszkola pełni pani Jolanta Madejska. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie i odpowiednie kwalifikacje do pracy w przedszkolu, obecnie pracuje w nim siedmiu nauczycieli dyplomowanych oraz czterech nauczycieli kontraktowych. Kadra pedagogiczna stale poszerza zakres swoich kompetencji.  Nauczyciele podejmują naukę na studiach podyplomowych, biorą udział w licznych szkoleniach i warsztatach.

Nasze przedszkole od dawna jest obecne w życiu kulturalnym Nałęczowa. Dzieci z nauczycielami aktywnie uczestniczą w imprezach organizowanych na terenie naszego miasta, sami także podejmujemy różne działania, zapraszając do udziału w nich środowisko lokalne.

Przedszkolaki od wielu lat osiągają sukcesy, biorąc udział w konkursach plastycznych o zakresie regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W archiwum przedszkolnym znajdują się liczne dyplomy przyznawane dzieciom oraz podziękowania dla nauczycieli od organizatorów konkursów, potwierdzające te osiągnięcia.

Przedszkole jest otwarte na wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz dzieci. W naszej placówce stale obecni są wolontariusze - uczniowie nałęczowskiego Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Sztuk Plastycznych, uczniowie Gimnazjum. Chętnie odwiedzają nas nasi absolwenci, najczęściej uczniowie Szkoły Podstawowej

i Gimnazjum.

Rodzice przedszkolaków bardzo aktywnie włączają się w życie przedszkola, a  grono przyjaciół przedszkola stale się powiększa. Są to przedstawiciele instytucji i placówek lokalnych oraz spoza Nałęczowa, a także osoby prywatne. Społeczność przedszkolna także podejmuje działania na rzecz innych, bardzo aktywnie uczestnicząc w wielu akcjach charytatywnych.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )