Godło logo_przedszkola_2_
Menu główne
O nas
Archiwum
Grupy w roku 2013/2014

Przedszkolne Kółko Plastyczne istnieje w naszym przedszkolu od kilku lat.

Nasze wspólne działania sprawiają dzieciom ogromną radość i zachęcają je do twórczej ekspresji. Mali artyści wciąż zaskakują mnie swoimi pomysłami i inspirują do przygotowywania kolejnych zajęć, które pozwalają rozwijać ich talenty plastyczne. Uczestnictwo w zajęciach kółka wpływa również na rozwój emocjonalno-społeczny przedszkolaków. Dzieci cieszą się ze wspólnych działań; planują, podejmują decyzje, odnoszą wspólny sukces. Prezentacja twórczości dziecięcej w holu przedszkola, w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, na konkursach plastycznych, czy w formie własnoręcznie wykonanych upominków sprawia im dużą satysfakcję. Każde z nich doznaje poczucia własnej wartości, kiedy samodzielnie wykonuje pracę, jednocześnie potrafi docenić talenty innych dzieci. Dzięki możliwości wyrażania siebie poprzez ekspresję plastyczną staje się ciekawe, wrażliwe i samodzielne, wierzy we własne możliwości. 

Rodzice naszych wychowanków na bieżąco zapoznawani są z działaniami dzieci na zajęciach Kółka Plastycznego, które są prezentowane na stronie internetowej przedszkola, a pod koniec roku szkolnego 2013/14 i 2014/15 otrzymali dokumentację fotograficzną, przedstawiającą uczestników zajęć podczas realizacji kolejnych pomysłów. Dla najstarszych dzieci była to także pamiątka z naszego przedszkola. Ten sposób przekazywania informacji zamierzam kontynuować także w bieżącym roku szkolnym.

 

Autorski program zajęć plastycznych „Przedszkolne Kółko Plastyczne” został opracowany w celu kontynuacji działań rozwijających uzdolnienia plastyczne dzieci. Jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz programem edukacji przedszkolnej wspomagającym rozwój aktywności dzieci „Nasze przedszkole” i będzie realizowany w zespole ośmioosobowym od września do czerwca roku szkolnym 2015/16.

 

 

Ewa Piech

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )